Microconnect IBM029-2, Gray, 70.9" (1.8 m), DB25, DB9, Male, Female
| Product color | Gray |
| Cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Connector 1 | DB25 |
| Connector 2 | DB9 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Country of origin | China |
| Package width | 7.83" (199 mm) |
| Package depth | 6.85" (174 mm) |
| Package height | 1.3" (33 mm) |
| Package weight | 4.94 oz (140 g) |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | CE, WEEE |
| Weight | 3.88 oz (110 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: AK-610201-030-E
Brand: MicroConnect
Reference: AK-610201-020-E
Brand: MicroConnect
Reference: DEL-37, 1006-MB-BG, AK-610203-020-E, AK-610202-020-E
Brand: MicroConnect
Reference: DEL-38G, AK-610203-100-E
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: DEL-38, AK-610203-030-E
Brand: MicroConnect
Reference: AK-610107-030-E
Brand: MicroConnect
Microconnect IBM029-2, Gray, 70.9" (1.8 m), DB25, DB9, Male, Female
check_circle
check_circle