Lanview MO-02315205, Fiber optic, 155 Mbit/s, SFP, LC, 9/125 µm, 787401.6" (20000 m)
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 155 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 9/125 µm |
| Maximum transfer distance | 787401.6" (20000 m) |
| Wavelength | 1310 nm |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Fiber ethernet cabling technology | 100BASE |
| Product color | Metallic |
| Form factor | SFP |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Huawei |
| Compatible products | 02315205 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA, RoHS |
| Minimum operating temperature | 0 °C |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 0.472" (12 mm) |
| Depth | 2.2" (56 mm) |
| Height | 0.335" (8.5 mm) |
| Weight | 0.705 oz (20 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 2.36" (60 mm) |
| Package depth | 3.94" (100 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 1.06 oz (30 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: 40GB-SR4-QSFP
Brand: Lanview
Reference: FTLF8528P2BCV
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-BXD-I
Brand: Lanview
Reference: 864417
Brand: Brocade
Reference: SFP-LH-SM-40
Brand: Lanview
Brand: Cambium Networks
Brand: Ubiquiti
Brand: Lanview
Reference: 407-BBWK
Brand: Lanview
Reference: 02315233
Brand: Lanview
Reference: AA1419013-E5
Brand: Lanview
Reference: 10GB-BX10-U
Brand: Lanview
Reference: FTLF8524P2BNV
Brand: Lanview
Lanview MO-02315205, Fiber optic, 155 Mbit/s, SFP, LC, 9/125 µm, 787401.6" (20000 m)
check_circle
check_circle