Lanview MO-02317346, Fiber optic, 1250 Mbit/s, SFP, LC, 1574803.1" (40000 m), 1310 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 1250 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 1574803.1" (40000 m) |
| Wavelength | 1310 nm |
| Duplex system | Full |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Metallic |
| Form factor | SFP |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Huawei |
| Compatible products | 02317346 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA, RoHS |
| Minimum operating temperature | 0 °C |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 0.472" (12 mm) |
| Depth | 2.2" (56 mm) |
| Height | 0.335" (8.5 mm) |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 2.36" (60 mm) |
| Package depth | 3.94" (100 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: MFM1T02A-SR
Brand: Lanview
Reference: QSFP-40G-SR4-S
Brand: Lanview
Reference: SRX-SFP-10GE-ER
Brand: Lanview
Brand: Ubiquiti
Brand: D-Link
Reference: AT-SPFXBD-LC-15
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 331-5310
Brand: Lanview
Reference: JD092BJD092
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Lanview MO-02317346, Fiber optic, 1250 Mbit/s, SFP, LC, 1574803.1" (40000 m), 1310 nm
check_circle
check_circle