Lanview MO-SFP2202NG, Fiber optic, 100 Mbit/s, SFP, LC, FX, 78740.2" (2000 m)
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 100 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| SFP transceiver standard | FX |
| Maximum transfer distance | 78740.2" (2000 m) |
| Wavelength | 1310 nm |
| Duplex system | Full |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Silver, White |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Netgear |
| Compatible products | AFM735 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: MGBIC-BX10-D
Brand: Lanview
Reference: SFP-1G-LSX
Brand: Lanview
Reference: SFP10G-T
Brand: Lanview
Reference: 02310MHQ
Brand: Lanview
Reference: AW538A-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: DEM-432XT
Brand: Lanview
Reference: 229204-001
Brand: Lanview
Reference: AXM762-10000S
Brand: Netgear
Reference: SFP-10G-COPPER
Brand: Lanview
Reference: SFP-OC48-LR1
Brand: Lanview
Reference: 2919549
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Lanview MO-SFP2202NG, Fiber optic, 100 Mbit/s, SFP, LC, FX, 78740.2" (2000 m)
check_circle
check_circle