Lanview MO-SFP2232IBM, Fiber optic, 1250 Mbit/s, SFP, LC, 21653.5" (550 m), 850 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 1250 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 21653.5" (550 m) |
| Wavelength | 850 nm |
| Duplex system | Full |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Metallic, White |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | IBM |
| Compatible products | 81Y1622 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: QSFP-40GBASE-SR4
Brand: Lanview
Reference: SFP-BX-D-53-LC
Brand: Lanview
Reference: 02311BKT
Brand: Lanview
Reference: 10G-SFPP-LRM
Brand: Lanview
Brand: D-Link
Reference: DN-81001
Brand: Lanview
Lanview MO-SFP2232IBM, Fiber optic, 1250 Mbit/s, SFP, LC, 21653.5" (550 m), 850 nm
check_circle
check_circle