Lanview MO-02311KNR, Fiber optic, 25000 Mbit/s, SFP28, LC, 50/125,62.5/125 µm, 3937" (100 m)
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 25000 Mbit/s |
| Interface type | SFP28 |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 50/125,62.5/125 µm |
| Maximum transfer distance | 3937" (100 m) |
| Wavelength | 850 nm |
| Ethernet interface type | 25 Gigabit Ethernet |
| Duplex system | Full |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Stainless steel |
| Form factor | SFP28 |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Huawei |
| Compatible products | 02311KNR |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 80 °C |
| Width | 0.472" (12 mm) |
| Depth | 2.2" (56 mm) |
| Height | 0.335" (8.5 mm) |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 2.36" (60 mm) |
| Package depth | 3.94" (100 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: JD092BJD092
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Ubiquiti
Reference: E1MG-TX
Brand: Lanview
Reference: W128346880
Brand: Allied Telesis
Reference: SFP-10G-T
Brand: Lanview
Reference: HW QSFP-40G-CU50M
Brand: Lanview
Reference: GLC-FE-100FX-RGD, GLC-FE-100LX-RGD
Brand: Lanview
Reference: 818395
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: SFP-BX1490-10-D
Brand: Lanview
Brand: Ubiquiti
Brand: AMG
Brand: Ubiquiti
Lanview MO-02311KNR, Fiber optic, 25000 Mbit/s, SFP28, LC, 50/125,62.5/125 µm, 3937" (100 m)
check_circle
check_circle