| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Silver, Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Package width | 2.4" (61 mm) |
| Package depth | 3.15" (80 mm) |
| Package height | 0.787" (20 mm) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: 40GBASE-LR4L
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-COPPER
Brand: Lanview
Reference: W124763939
Brand: Lanview
Reference: SFP-OC48-LR1
Brand: Lanview
Reference: TL-SM311LM
Brand: Lanview
Reference: 99113377
Brand: Cisco
Reference: SFP-GIG-LH70
Brand: Lanview
Reference: 407-BBWL, KJ4F8, PGYJT, SFP-10G-T
Brand: Lanview
Reference: EX-SFP-FE20K-T15R13
Brand: Lanview
Reference: SFP-GE40KT15R13, EX-SFP-GE40KT15R13
Brand: Lanview
Reference: SFM10G-SR
Brand: Lanview
Lanview MO-10305, 118.1" (3 m), SFP+, SFP+
check_circle
check_circle