Lanview MO-SFP2225HP, Fiber optic, 100 Mbit/s, SFP, LC, 78740.2" (2000 m), 1310 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 100 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 78740.2" (2000 m) |
| Wavelength | 1310 nm |
| Duplex system | Full |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Metallic |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | HP |
| Compatible products | JD497A |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: OSX040N01-I
Brand: Lanview
Reference: SFP-OC48-IR1
Brand: Lanview
Reference: XG-SFP-LR-SM1310
Brand: Lanview
Reference: PAN-SFP-SX
Brand: Lanview
Reference: AT-SP10SR_I, SP10SR
Brand: Lanview
Reference: W128338337
Brand: Allied Telesis
Reference: 10GB-LRM-SFPP
Brand: Lanview
Reference: SFP-1000T
Brand: Lanview
Lanview MO-SFP2225HP, Fiber optic, 100 Mbit/s, SFP, LC, 78740.2" (2000 m), 1310 nm
check_circle
check_circle