| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 11 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory voltage | 1.5 V |
| Compatibility | ProLiant DL380p Gen8 |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 99009474
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: HP
Reference: 0MTA9ASF1G72PZ-2G6D1-RFB
Brand: MSIT
Reference: 819411-001819411-001-RFB766399
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 1037305
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Samsung
Reference: W128251547
Brand: Corsair
Reference: 708643-B21, 590561
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle