| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Chips organisation | 2Rx8 |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 684031-001B-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W125834397
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99111761
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0SNPD65JJC_4G-RFB
Brand: Dell
Reference: 99105824
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: MMH0043_8GB, 397415-B21
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle