| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| CAS latency | 9 |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory voltage | 1.5 V |
| Module configuration | 512M x 4 |
| Product color | Green |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 774172-001, 589990
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 819411-001819411-001-RFB766399
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 500662-B21403307
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: H2P64ET#AC3
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 03T6566
Brand: Lenovo
Reference: 99107008
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 669322-B21-RFB
Brand: CoreParts
Reference: 99106922
Brand: Hewlett Packard Enterprise
HP 8GB DDR3 1333MHz, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR3, 1333 MHz, 240-pin DIMM, Green
check_circle
check_circle