| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2933 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: KCS-UC426_16G, KTH-PL426_16G, KTL-TS426_16G, 840757-091-RFB
Brand: CoreParts
Reference: MMT1104_16GB, D51272K110K4
Brand: CoreParts
Reference: 0AA579530-RFB, 834335
Brand: Dell
Reference: MMG2363_8GB, 500662-B21, 590698
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99103847
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KCP426SS8_8, 3TK88AT, L10598-855, 661-10240, KF426S15IB_8, CT8G4
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle