| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (modules x size) | 4 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Compatible products | - PowerEdge R7515 - PowerEdge R6515 - PowerEdge C6525 - PowerEdge R7525 - PowerEdge R6525 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Chips organization | 2Rx4 |
Data sheet
Specific References
Reference: 647895-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: HX316C10FK2_16
Brand: CoreParts
Reference: 01KR355, 4ZC7A08709, 4ZC7A08709-RFB, 5YZ55AA, 8WKDY, HMA84GR7CJR
Brand: CoreParts
Reference: 850881-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 684034-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0HMT31GR7CFR4C-PB-RFB
Brand: Dell
Reference: 774174-001, 589991
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: FRU5M30V06864
Brand: Lenovo
Reference: W129043626
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: P00920-H21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: RP001235331
Brand: HP
DELL AA799087, 32 GB, 4 x 8 GB, DDR4, 3200 MHz
check_circle
check_circle