| Backlight | No |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 40 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 3 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: A8711888, 0A8711888-RFB, 642990
Brand: Dell
Reference: 590029
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 684031-001B-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 735302-001, 731765-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: MT18KSF1G72PDZ-1G6E1, RKR5J
Brand: CoreParts
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 632204-001, MMH9701_16GB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 13L74AA, KCP432NS8_16, KVR32N22D8_16, KVR32N22D8_16BK, KVR32N22S
Brand: CoreParts
Reference: 922093-001
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle