Kingston Technology ValueRAM , 32 GB, 1 x 32 GB, DDR5, 288-pin DIMM
| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | No |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| On-Die ECC | Yes |
| CAS latency | 46 |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Module configuration | 4096M x 64 |
| Row cycle time | 48 ns |
| Refresh row cycle time | 295 ns |
| Row active time | 32 ns |
| SPD profile | Yes |
| Programming power voltage (VPP) | 1.8 V |
| Lead plating | Gold |
| JEDEC standard | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -55 - 100 °C |
| Compliance certificates | RoHS |
| Doesn't contain | Halogen |
| Width | 5.25" (133.3 mm) |
| Height | 1.23" (31.2 mm) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 846740-001, 836220-B21, 815336
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W125834047
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 00D4968
Brand: CoreParts
Reference: 664691-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: RP001231722
Brand: CoreParts
Reference: 0SNP6VDNYC_8G-RFB
Brand: Dell
Reference: 805347-B21-RFB, 99106798
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Kingston Technology ValueRAM , 32 GB, 1 x 32 GB, DDR5, 288-pin DIMM
check_circle
check_circle