| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Component for | PC/server |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Country of origin | China, Vietnam, South Korea |
| Width | 5.25" (133.3 mm) |
| Depth | 1.23" (31.2 mm) |
| Height | 0.105" (2.67 mm) |
| Weight | 0.438 oz (12.4 g) |
| Package width | 6.26" (159 mm) |
| Package depth | 9.25" (235 mm) |
| Package height | 1" (25.4 mm) |
| Package weight | 3.2 oz (90.7 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| UNSPSC-code | 32101602 |
Data sheet
Specific References
Reference: 835955-B21, 835955-H21, 760997
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 1069540
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Samsung
Reference: HX316C10FK2_16
Brand: CoreParts
Reference: 726719-B21, 642687
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: MMD0074_2GB, KTD-WS667_2G, A0763200 _2PCS_, A0763225 _2PCS_, A07
Brand: CoreParts
Reference: W128409825
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: HP
Reference: 99106922
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W129131398
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99108113
Brand: Hewlett Packard Enterprise
HP 16GB DDR5 (1x16GB) 4800 UDIMM NECC Memory, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 4800 MHz
check_circle
check_circle