| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 15 |
| Memory clock speed | 2133 MHz |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 647901-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: CMSX16GX4M1A2400C16
Brand: Corsair
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0370-AEVP-RFB, 99111916
Brand: DELL
Reference: 398707-051
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Kingston
Reference: 726719-B21, 642687
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Lenovo 46W0798, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 2133 MHz
check_circle
check_circle