| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | No |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| CAS latency | 22 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Module configuration | 1024M x 8 |
| Chips organization | 1Rx8 |
Data sheet
Specific References
Reference: W125834047
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 735302-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99001554
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Samsung M378A1K43EB2-CWE, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR4, 3200 MHz, 288-pin DIMM
check_circle
check_circle