Lanview MO-BR-QSFP-40G-DAC-CU50CM, 19.7" (0.5 m), DAC, OM3, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 19.7" (0.5 m) |
| Cable type | DAC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Ethernet interface type | 40 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Brocade |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 3.53 oz (100 g) |
| Package weight | 7.05 oz (200 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: UC-DAC-SFP
Brand: Lanview
Brand: Planet
Reference: EX-QSFP-40GE-DAC-1M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-100G-AOC-3M
Brand: Lanview
Reference: JNP-40G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: JNP-100G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: XLDACBL3
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP28-DAC-25G-2M
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-AOC5M
Brand: Lanview
Lanview MO-BR-QSFP-40G-DAC-CU50CM, 19.7" (0.5 m), DAC, OM3, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle