Lanview MO-DEM-QSFP-AOC20M, 787.4" (20 m), AOC, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 787.4" (20 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | D-Link |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package weight | 28.2 oz (800 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.63 x 787.4 x 0.472" (16 x 20000 x 12 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: BR-QSFP-4SFP10G-CU10M
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-AOC1M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP28-DAC-25G-1M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-40G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: EX-QSFP-4X10G-AOC10M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-40G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: W126143098
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: AT-QSFP-100G-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP28-DAC-25G-1.5M
Brand: Lanview
Reference: SFP-AOC-10G-2M-AL
Brand: Lanview
Lanview MO-DEM-QSFP-AOC20M, 787.4" (20 m), AOC, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle