Lanview MO-ENT-QSFP-100G-AOC-15M, 590.6" (15 m), AOC, OM3, QSFP28, QSFP28
| Cable length | 590.6" (15 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Ethernet interface type | 100 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Enterasys |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: BR-QSFP-4SFP10G-CU1M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: BR-SFP-H10G-DAC-CU1.5M
Brand: Lanview
Reference: JNP-QSFP-4X10G-AOC2M
Brand: Lanview
Reference: EX-100G-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: 470-AAVG
Brand: Lanview
Brand: Black Box
Lanview MO-ENT-QSFP-100G-AOC-15M, 590.6" (15 m), AOC, OM3, QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle