Lanview MO-C-SFP-10G-AOC7M, 275.6" (7 m), SFP+, SFP+, Male/Male
| Cable length | 275.6" (7 m) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Product color | Green |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Connector gender | Male/Male |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight | 2.47 oz (70 g) |
| Package weight | 2.82 oz (80 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8517790000 |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: HU-QSFP-40G-DAC-CU50CM
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP28-100G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP28-25G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: MCP7F00-A01AR30N
Brand: Lanview
Reference: SFP28-DAC-AL-25G-C3M
Brand: Lanview
Reference: 10GB-F06-SFPP
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: AT-DAC-QSFP3CU
Brand: Lanview
Lanview MO-C-SFP-10G-AOC7M, 275.6" (7 m), SFP+, SFP+, Male/Male
check_circle
check_circle