Lanview MO-DEM-QSFP-AOC1M, 39.4" (1 m), AOC, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | D-Link |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package weight | 28.2 oz (800 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.63 x 39.4 x 0.472" (16 x 1000 x 12 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: SFP-H10GB-CU1M
Brand: Lanview
Reference: BR-SFP-H10G-DAC-CU1M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP28-DAC-25G-2M
Brand: Lanview
Reference: 2370672
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: BR-SFP-H10G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP-AOC-10G-2M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP28-25G-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: JD095C-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: NVIDIA
Lanview MO-DEM-QSFP-AOC1M, 39.4" (1 m), AOC, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle