Lanview MO-JNP-40G-AOC-3M, 118.1" (3 m), QSFP+, QSFP+
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Green |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Core diameter | 9 µm |
| Cladding diameter | 125 µm |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Juniper |
| Compliance certificates | RoHS |
| Storage temperature (T-T) | -4 - 85 °C |
| Package weight | 2.2 lbs (1 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: ARU-QSFP28-100G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP7CU
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP-H10G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: EX-QSFP-4X10G-AOC7M
Brand: Lanview
Reference: EX-25G-AOC-3M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP28-25G-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP-H10G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: EX-100G-AOC-7M
Brand: Lanview
Lanview MO-JNP-40G-AOC-3M, 118.1" (3 m), QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle