Lanview MO-ENT-QSFP-4SFP10G-CU2M, 78.7" (2 m), DAC, OM3, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Cable type | DAC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Ethernet interface type | 40 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Huawei |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 874322
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: JNP-QSFP-DAC-7MA
Brand: Lanview
Reference: QSFP-DAC-AL-100G-C4M
Brand: Lanview
Reference: BR-SFP28-DAC-25G-1.5M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: AT-DAC-QSFP28-1CU
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP-H10G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Lanview MO-ENT-QSFP-4SFP10G-CU2M, 78.7" (2 m), DAC, OM3, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle