Lanview MO-DEM-SFP-AOC7M, 275.6" (7 m), AOC, SFP+, SFP+
| Cable length | 275.6" (7 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Brand compatibility | D-Link |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.787 x 275.6 x 0.551" (20 x 7000 x 14 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: ARU-SFP28-25G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP-H10G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: T4048-IX8
Brand: Lanview
Reference: 470-ACEY
Brand: Lanview
Reference: JNP-QSFP-4X10G-AOC3M
Brand: Lanview
Reference: EX-100G-AOC-3M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP-AOC-10G-2M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-4SFP10G-CU7M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-4SFP10G-CU10M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-40G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: CB-DASFP-0.5M
Brand: Lanview
Lanview MO-DEM-SFP-AOC7M, 275.6" (7 m), AOC, SFP+, SFP+
check_circle
check_circle