Lanview MO-AT-QSFP20CU, 787.4" (20 m), QSFP+, QSFP+
| Cable length | 787.4" (20 m) |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Blue |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Allied Telesis |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package weight | 28.2 oz (800 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: EX-SFP-10GE-DAC-7M
Brand: Lanview
Reference: 487649-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: BR-SFP-H10G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-25M
Brand: Lanview
Reference: SFP-25G-AOC7M
Brand: Lanview
Reference: MCP7F00-A01AR30N
Brand: Lanview
Reference: QSFP-DAC-AL-100G-C3M
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP28-DAC-25G-3M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-100G-AOC-1M
Brand: Lanview
Lanview MO-AT-QSFP20CU, 787.4" (20 m), QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle