| Cable length | 157.5" (4 m) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Brand compatibility | Allied Telesis |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU1.5M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-40G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: EX-40G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: W126143098
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: AT-SFP28-DAC-2.5M
Brand: Lanview
Reference: EX-100G-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP28-100G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: BR-SFP28-25G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP28-100G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-4SFP10G-CU3M
Brand: Lanview
Reference: DEM-QSFP-AOC3M
Brand: Lanview
Reference: AT-SFP28-DAC-2M
Brand: Lanview
Lanview MO-SP10TW4, 157.5" (4 m), SFP+, SFP+
check_circle
check_circle