| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Ethernet interface type | 100 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 31.7 oz (900 g) |
| Package weight | 2.2 lbs (1 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: EX-25G-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: JL488A
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: AT-QSFP15CU
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-100G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-40G-AOC15M
Brand: Lanview
Reference: DEM-SFP-AOC6M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-H40G-AOC3M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP-AOC-10G-2M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-40G-DAC-CU1M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP28-100G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Lanview MO-10411, 39.4" (1 m), QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle