Lanview MO-EX-100G-AOC-3M, 118.1" (3 m), AOC, QSFP28, QSFP28
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 1.57 x 118.1 x 3.15" (40 x 3000 x 80 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: QSFP-100G-CU2M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: JNP-40G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP28-DAC-25G-4M
Brand: Lanview
Reference: 10GB-F10-SFPP
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-40G-DAC-CU1M
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP-4X10G-AOC10M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP28-25G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: 487649-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: ENT-QSFP-40G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP28-DAC-25G-5M
Brand: Lanview
Reference: JL488A
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Lanview MO-EX-100G-AOC-3M, 118.1" (3 m), AOC, QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle