| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Product color | Black, Gray |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Connector gender | Male |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Size (imperial) | 13.4" |
Data sheet
Specific References
Reference: T4048-IX8
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP28-100G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-100G-AOC15M
Brand: Lanview
Reference: JNP-100G-AOC-3M
Brand: Lanview
Brand: Ubiquiti
Reference: EX-SFP-10GE-DAC-2M
Brand: Lanview
Reference: 814453
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: BR-QSFP-40G-DAC-CU1M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP28-100G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: EX-QSFP-4X10G-AOC7M
Brand: Lanview
Reference: SP-CABLE-FS-SFP_7
Brand: Lanview
Reference: AT-SFP28-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-40G-AOC-20M
Brand: Lanview
Lanview MO-J9150D-AOC-3M, 118.1" (3 m), SFP+, SFP+, Male
check_circle
check_circle