Lanview MO-AT-QSFP15CU, 590.6" (15 m), QSFP+, QSFP+
| Cable length | 590.6" (15 m) |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Allied Telesis |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 2.12 oz (60 g) |
| Package weight | 2.82 oz (80 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: HU-QSFP-40G-AOC15M
Brand: Lanview
Reference: SFP-H25G-CU2M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-AOC-10G-10M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP-H10G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Lanview MO-AT-QSFP15CU, 590.6" (15 m), QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle