Lanview MO-EX-40G-AOC-3M, 118.1" (3 m), AOC, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package weight | 31.7 oz (900 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.63 x 118.1 x 0.472" (16 x 3000 x 12 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: DL-SFP28-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: EX-QSFP-4X10G-AOC1M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP28-DAC-25G-3M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-40G-DAC-CU1M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: JG081C
Brand: Lanview
Reference: AT-SFP28-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: SFP-H10GB-CU5M
Brand: Lanview
Reference: BR-SFP-H10G-DAC-CU2.5M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-4SFP10G-CU1M
Brand: Lanview
Reference: AT-SFP28-DAC-2M
Brand: Lanview
Lanview MO-EX-40G-AOC-3M, 118.1" (3 m), AOC, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle