Lanview MO-ENT-SFP-H10G-DAC-CU4M, 157.5" (4 m), DAC, OM3, SFP+, SFP+
| Cable length | 157.5" (4 m) |
| Cable type | DAC |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Brand compatibility | Huawei |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: QSFP-H40G-AOC10M
Brand: Lanview
Reference: EX-SFP-10GE-DAC-2.5M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: AL-QSFP-4X10G-AOC1M
Brand: Lanview
Reference: MCP7F00-A003R30L
Brand: Lanview
Reference: CAB-Q-Q-100G-3M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-40G-AOC30M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP28-25G-AOC-1M
Brand: Lanview
Lanview MO-ENT-SFP-H10G-DAC-CU4M, 157.5" (4 m), DAC, OM3, SFP+, SFP+
check_circle
check_circle