Lanview MO-JNP-10G-AOC-7M, 275.6" (7 m), AOC, SFP+, SFP+
| Cable length | 275.6" (7 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Green |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Brand compatibility | Juniper |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: JNP-100G-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: 487655-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: AT-SP10AOC1M
Brand: Lanview
Reference: UACC-AOC-SFP10-15M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-DAC-AL-100G-C4M
Brand: Lanview
Reference: DEM-SFP-AOC4M
Brand: Lanview
Lanview MO-JNP-10G-AOC-7M, 275.6" (7 m), AOC, SFP+, SFP+
check_circle
check_circle