Lanview MO-INT-SFP28-DAC-25G-4M, 157.5" (4 m), DAC, OM3, SFP+, SFP+
| Cable length | 157.5" (4 m) |
| Cable type | DAC |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Ethernet interface type | 25 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Brand compatibility | Intel |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 0.705 oz (20 g) |
| Package weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: BR-QSFP-100G-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: AT-SFP28-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: JNP-SFP-25G-DAC-3M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP28-100G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Reference: BR-SFP28-25G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: EX-QSFP-4X10G-AOC5M
Brand: Lanview
Reference: JL488A
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: INT-QSFP-4SFP10G-CU2M
Brand: Lanview
Reference: XG-SFP-CU0.5M-C
Brand: Lanview
Reference: 814453
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Lanview MO-INT-SFP28-DAC-25G-4M, 157.5" (4 m), DAC, OM3, SFP+, SFP+
check_circle
check_circle