Lanview MO-ENT-QSFP-4SFP10G-CU1M, 39.4" (1 m), OM3, QSFP+, SFP+
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Ethernet interface type | 40 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Enterasys |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU2.5M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-40G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-40G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: DL-QSFP28-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: CUSTOMIZED
Brand: Lanview
Reference: J9281B, J9281D
Brand: Lanview
Reference: JD095C
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: XG-SFP-AOC1M
Brand: Lanview
Reference: EX-SFP-10GE-DAC-3M
Brand: Lanview
Reference: SFP28-DAC-AL-25G-C1.5M
Brand: Lanview
Reference: 822619
Brand: Black Box
Reference: SFP-AOC-10G-2M-AL
Brand: Lanview
Lanview MO-ENT-QSFP-4SFP10G-CU1M, 39.4" (1 m), OM3, QSFP+, SFP+
check_circle
check_circle