Lanview MO-C-SFP-10G-AOC6M, 236.2" (6 m), AOC, SFP+, SFP+
| Cable length | 236.2" (6 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Green |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Brand compatibility | Cisco |
| Doesn't contain | Lead |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: ENT-QSFP-100G-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-H40G-CU5M
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP-4X10G-AOC3M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU1.5M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-4SFP10G-CU10M
Brand: Lanview
Reference: SFP-25G-AOC7M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP28-DAC-25G-4M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: EX-25G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: SFP-25G-AOC10M
Brand: Lanview
Lanview MO-C-SFP-10G-AOC6M, 236.2" (6 m), AOC, SFP+, SFP+
check_circle
check_circle