| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Connector gender | Male/Male |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package width | 11.7" (296 mm) |
| Package depth | 7.83" (199 mm) |
| Package height | 0.787" (20 mm) |
| Package weight | 3.67 oz (104 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: EX-25G-AOC-4M
Brand: Lanview
Reference: CAB-SFP-SFP-3M
Brand: Lanview
Reference: EX-100G-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: SFP-DAC-AL-10G-C3M
Brand: Lanview
Reference: JNP-SFP-25G-DAC-1M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP28-100G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Lanview MO-I-SFP-DAC-2M, 78.7" (2 m), SFP+, SFP+, Male/Male
check_circle
check_circle