Lanview MO-AT-DAC-QSFP28-3CU, 118.1" (3 m), QSFP28, QSFP28
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Allied Telesis |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 31.7 oz (900 g) |
| Package weight | 2.2 lbs (1 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Brand: Black Box
Reference: UACC-DAC-SFP10-0.5M
Brand: Lanview
Reference: BR-SFP-H10G-DAC-CU1.5M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP28-DAC-25G-3M
Brand: Lanview
Reference: AT-SFP28-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-40G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: MC2609130-003
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-40G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP-H10G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-40G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP-H10G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: JNP-25G-AOC-4M
Brand: Lanview
Lanview MO-AT-DAC-QSFP28-3CU, 118.1" (3 m), QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle