Lanview MO-JNP-40G-AOC-15M, 590.6" (15 m), DAC, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 590.6" (15 m) |
| Cable type | DAC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Full duplex | Yes |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Juniper |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Package weight | 2.2 lbs (1 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: ENT-QSFP28-100G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: DAC10G-3M
Brand: Lanview
Reference: TL-SM5220-1M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-40G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: SFP-H10GB-CU4M
Brand: Lanview
Reference: EX-40G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: EX-25G-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: AT-DAC-QSFP3CU
Brand: Lanview
Reference: CAB-Q-4S-100G-2M
Brand: Lanview
Reference: 487652-B21R
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: BR-QSFP-40G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Lanview MO-JNP-40G-AOC-15M, 590.6" (15 m), DAC, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle