3M BPTMS001, 12.3", 3:2, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
| Maximum screen size | 12.3" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 7.64 x 11.2" (194 x 285 mm) |
| Display diagonal (metric) | 122.8" (312 cm) |
| Filter color | Black |
| Product color | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 3:2 |
| Scratch-resistant | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Limits viewing angle | 60° |
| Easy to clean | Yes |
| Light transmission | 85% |
| Screen format | Standard |
| Easy to apply | Yes |
| Durable screen protection | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Compatibility | Microsoft® Surface™ Pro 5 12.3in, Microsoft® Surface™ Pro 6 12.3in, Microsoft® Surface™ Pro 7 12.3in, Microsoft® Surface™ Pro 4 12.3in |
| Width | 11.2" (285 mm) |
| Height | 7.64" (194 mm) |
| Width (imperial) | 11.228" |
| Height (imperial) | 7.654" |
| Anti-reflective | No |
Data sheet
Specific References
Reference: W128820003
Brand: 3M
Reference: PF27.0W9, PF270W9B, ASF27W9EU, 98044054363, 626491, K60729WW, MS
Brand: eSTUFF
Reference: W128781420
Brand: 3M
Brand: 3M
Reference: IPAD PRO 13_ 2024, D70905
Brand: eSTUFF
Reference: GF238W9B, 98044065682
Brand: eSTUFF
Reference: IPADAIR11_2024
Brand: eSTUFF
Brand: 3M
3M BPTMS001, 12.3", 3:2, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
check_circle
check_circle