Reference: 110900
Brand: Brady
3M BPNMS002, 13.5", 3:2, Laptop, Frameless display privacy filter, Glossy / Matt, Anti-glare
| Maximum screen size | 13.5" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 12 x 8.46" (306 x 215 mm) |
| Display diagonal (metric) | 13.5" (34.2 cm) |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD/CRT |
| Aspect ratio | 3:2 |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Limits viewing angle | 60° |
| Easy to clean | Yes |
| Light transmission | 85% |
| Surface finish | Glossy / Matt |
| Screen format | Standard |
| Country of origin | United States |
| Easy to apply | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Bubble-free application | Yes |
| Installation type | Flip attach + Attachment strip |
| Easy to remove | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Compatibility | Microsoft Surface Laptop 3 13.5in; Microsoft Surface Laptop 4 13.5in |
| Width | 12" (306 mm) |
| Height | 8.46" (215 mm) |
| Width (imperial) | 12.05" |
| Height (imperial) | 8.46" |
| Weight | 1.23 oz (35 g) |
| Package width | 13" (330 mm) |
| Package depth | 9.49" (241 mm) |
| Package height | 0.157" (4 mm) |
| Package weight | 4.34 oz (123 g) |
| Anti-reflective | Yes |
| Compliance certificates | Trade Agreements Act (TAA) |
| Pallet net height | 48" (121.9 cm) |
| Pallet net length | 48" (121.9 cm) |
| Pallet net width | 42" (106.7 cm) |
| Pallet net weight | 214.7 lbs (97.4 kg) |
| Pallet width | 42" (106.7 cm) |
| Pallet length | 48" (121.9 cm) |
| Pallet height | 48" (121.9 cm) |
| Pallet weight | 959.9 lbs (435.4 kg) |
| Shipping (inner) case width | 9.92" (25.2 cm) |
| Shipping (inner) case length | 13.4" (34.1 cm) |
| Shipping (inner) case height | 1.18" (3 cm) |
| Shipping (inner) case weight | 26.4 oz (749 g) |
| Shipping (inner) case net weight | 6.14 oz (174 g) |
| Shipping (inner) case GTIN (EAN/UPC) | 50638060338488 |
Data sheet
Specific References
Reference: W128781420
Brand: 3M
Reference: SURFACE LAPTOP 7
Brand: eSTUFF
Reference: W128820004
Brand: 3M
Reference: THINKPAD T14 G4, THINKPAD T14 G3, BP140W1B, THINKPAD T14 G4, X1
Brand: eSTUFF
Reference: FOR LG 32UL750
Brand: eSTUFF
Reference: IPADAIR11_2024
Brand: eSTUFF
Reference: PFNDE015, XPS 15 2-IN-1 9500, XPS 9520, BPNDE003
Brand: eSTUFF
Reference: HCNMS004, SURFACE BOOK 2
Brand: eSTUFF
Reference: W128279166
Brand: 3M
Reference: W129159691
Brand: 3M
3M BPNMS002, 13.5", 3:2, Laptop, Frameless display privacy filter, Glossy / Matt, Anti-glare
check_circle
check_circle