3M BP133W9B, 13.3", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Glossy / Matt, Anti-glare, Anti-radiation
| Maximum screen size | 13.3" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 6.54 x 11.6" (166 x 294 mm) |
| Display diagonal (metric) | 13.3" (33.7 cm) |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Display filter features | Anti-glare, Anti-radiation |
| Display types supported | LCD/CRT |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Limits viewing angle | 60° |
| Light transmission | 85% |
| Surface finish | Glossy / Matt |
| Country of origin | United States |
| Easy to apply | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Bubble-free application | Yes |
| Installation type | Adhesive strip |
| Easy to remove | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Width (imperial) | 11.5" |
| Height (imperial) | 6.5" |
| Anti-reflective | Yes |
| Compliance certificates | Trade Agreements Act (TAA) |
Data sheet
Specific References
Reference: W128781432
Brand: 3M
Reference: W128781443
Brand: 3M
Reference: MSPF0031, PF15.4W, ASF154WEU, 626468, 98044054074, PF154W1B, 78Y
Brand: eSTUFF
Reference: PF21.5W, PF21.5W9, ASF22W9EU, PF215W9B, 98044054298, 626482, 626
Brand: eSTUFF
3M BP133W9B, 13.3", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Glossy / Matt, Anti-glare, Anti-radiation
check_circle
check_circle