PF215W9EM
  • PF215W9EM
PF215W9EM
3M
3M T Privacy Filter for 21.5in Full Screen Monitor with T COMPLYT Magnetic Attach 16:9 PF215W9EM, 21.5", 16:9, Monitor, Frameless display privacy filter, Anti-glare, Privacy, 2.91 oz (82.6 g)
CHF284.2
Tax included
CHF262.9 Tax excluded
Delivery in 4-5 days
Quantity
In stock
38 Items
Description
3M T Privacy Filter for 21.5in Full Screen Monitor with T COMPLYT Magnetic Attach 16:9 PF215W9EM. Maximum screen size: 21.5". Aspect ratio: 16:9. Suitable for: Monitor, Type: Frameless display privacy filter. Weight: 2.91 oz (82.6 g)
Maximum screen size21.5"
Suitable forMonitor
TypeFrameless display privacy filter
Product colorBlack
Display filter featuresAnti-glare, Privacy
Aspect ratio16:9
WidescreenYes
Scratch-resistantYes
Durable screen protection‎Yes
Privacy filtering orientationLandscape
Touchscreen compatibleYes
Blue light filterYes
Width19.1" (485 mm)
Height10.7" (272 mm)
Weight2.91 oz (82.6 g)
Package width17.6" (446.1 mm)
Package depth0.813" (20.7 mm)
Package height29.8" (757.3 mm)
Package weight3.02 lbs (1.37 kg)
Pallet net height51" (129.5 cm)
Pallet net length63.5" (161.3 cm)
Pallet net width43" (109.2 cm)
Pallet net weight32.8 lbs (14.9 kg)
Shipping (inner) case width18.1" (45.9 cm)
Shipping (inner) case length30.4" (77.2 cm)
Shipping (inner) case height5.12" (13 cm)
Shipping (inner) case weight16.6 lbs (7.53 kg)
Shipping (inner) case net weight14.6 oz (412.8 g)
Quantity per shipping (inner) case5 pc(s)
Shipping (inner) case GTIN (EAN/UPC)76308415006
Product Details
38 Items
New
Data sheet
Type
Frameless display privacy filter
Product color
Black
Weight
2.91 oz (82.6 g)
Width
19.1" (485 mm)
Height
10.7" (272 mm)
Package weight
3.02 lbs (1.37 kg)
Package width
17.6" (446.1 mm)
Package depth
0.815" (20.7 mm)
Package height
29.8" (757.3 mm)
Maximum screen size
21.5"
718 lbs (325.7 kg)
180 pc(s)
Shipping (inner) case width
18.1" (45.9 cm)
Shipping (inner) case length
30.4" (77.2 cm)
Shipping (inner) case height
5.12" (13 cm)
Quantity per shipping (inner) case
5 pc(s)
Suitable for
Monitor
Display filter features
Anti-glare, Privacy
Touchscreen compatible
Yes
Privacy filtering orientation
Landscape
Shipping (inner) case net weight
14.6 oz (412.8 g)
Blue light filter
Yes
Shipping (inner) case weight
16.6 lbs (7.53 kg)
Scratch-resistant
Widescreen
Pallet net height
51" (129.5 cm)
Pallet net length
63.5" (161.3 cm)
Pallet net width
43" (109.2 cm)