3M BP156W9B, 15.6", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Glossy / Matt, Anti-glare, Anti-radiation
CHF66.3
Tax included
CHF61.3 Tax excluded
In stock
220 Items
Description
3M BP156W9B. Maximum screen size: 15.6". Aspect ratio: 16:9. Suitable for: Laptop, Type: Frameless display privacy filter. Surface finish: Glossy / Matt, Protection features: Dust resistant, Scratch resistant, Light transmission: 85%, Limits viewing angle: 60°
Maximum screen size15.6"
Suitable forLaptop
TypeFrameless display privacy filter
Screen size HxW7.64 x 13.6" (194 x 345 mm)
Display diagonal (metric)15.6" (39.6 cm)
ReversibilityMatte-to-Glossy
Display filter featuresAnti-glare, Anti-radiation
Display types supportedLCD/CRT
Aspect ratio16:9
Protection featuresDust resistant, Scratch resistant
Limits viewing angle60°
Easy to cleanYes
Light transmission85%
Surface finishGlossy / Matt
Screen formatStandard
Country of originUnited States
Easy to applyYes
Privacy filtering orientationLandscape
Touchscreen compatibleYes
Bubble-free applicationYes
Installation typeAdhesive strip
Easy to removeYes
Blue light filterYes
Width (imperial)13.5"
Height (imperial)7.6"
Anti-reflectiveYes
Compliance certificatesTrade Agreements Act (TAA)
Product Details
W128820005
220 Items
Width
13.5"
Height
7.6"
Country of origin
United States
Protection features
Compliance certificates
Maximum screen size
15.6"
Native aspect ratio
16:9
Display diagonal (metric)
15.6" (39.6 cm)
Display filter features
Anti-glare, Anti-radiation
Display types supported
LCD/CRT
60°
Screen format
Standard
Privacy filtering orientation
Landscape
Surface finish
Glossy / Matt
Light transmission
85%
Easy to remove
Yes
Easy to apply
Reversibility
Matte-to-Glossy
Installation type
Adhesive strip
Blue light filter
Easy to clean
Anti-reflective
Bubble-free application
Screen size HxW
7.64 x 13.6" (194 x 345 mm)