Reference: 110900
Brand: Brady
3M BP156W9B, 15.6", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Glossy / Matt, Anti-glare
| Maximum screen size | 15.6" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 13.6 x 7.64" (345 x 194 mm) |
| Display diagonal (metric) | 15.6" (39.6 cm) |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD/CRT |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Limits viewing angle | 60° |
| Easy to clean | Yes |
| Light transmission | 85% |
| Surface finish | Glossy / Matt |
| Screen format | Standard |
| Country of origin | United States |
| Easy to apply | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Bubble-free application | Yes |
| Installation type | Flip attach + Attachment strip |
| Easy to remove | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Width | 13.6" (345 mm) |
| Height | 7.64" (194 mm) |
| Width (imperial) | 13.5" |
| Height (imperial) | 7.6" |
| Weight | 1.23 oz (35 g) |
| Package width | 15.2" (387 mm) |
| Package depth | 10" (254 mm) |
| Package height | 0.157" (4 mm) |
| Package weight | 5.08 oz (144 g) |
| Anti-reflective | Yes |
| Compliance certificates | Trade Agreements Act (TAA) |
| Pallet net height | 52.4" (133 cm) |
| Pallet net length | 48" (121.9 cm) |
| Pallet net width | 42" (106.7 cm) |
| Pallet net weight | 187.2 lbs (84.9 kg) |
| Pallet width | 42" (106.7 cm) |
| Pallet length | 48" (121.9 cm) |
| Pallet height | 52.4" (133 cm) |
| Pallet weight | 981.1 lbs (445 kg) |
| Shipping (inner) case width | 10.4" (26.5 cm) |
| Shipping (inner) case length | 15.7" (39.9 cm) |
| Shipping (inner) case height | 1.18" (3 cm) |
| Shipping (inner) case weight | 31.5 oz (893 g) |
| Shipping (inner) case net weight | 6.24 oz (177 g) |
| Shipping (inner) case GTIN (EAN/UPC) | 50638060338518 |
Data sheet
Specific References
Reference: THINKPAD P14S G5
Brand: eSTUFF
Reference: HP DRAGONFLY FOLIO G3, G4
Brand: eSTUFF
Reference: PF22.0W, PF22W, PF220W1B, 98-0440-4597-3, 98044054140, ASF220WEU
Brand: eSTUFF
Reference: IPAD PRO 12,9_, PFTAP010
Brand: eSTUFF
Reference: W128781438
Brand: 3M
Reference: PF12.5W9, PF125W9B, 0A61770, 98044054439, ASF125W9EU, J6E64AA, 6
Brand: eSTUFF
3M BP156W9B, 15.6", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Glossy / Matt, Anti-glare
check_circle
check_circle