3M BP140W1E, 14", 16:10, Netbook, Frameless display privacy filter, Anti-glare
| Maximum screen size | 14" |
| Suitable for | Netbook |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 8.35 x 12.1" (212 x 307 mm) |
| Display diagonal (metric) | 139.8" (355 cm) |
| Filter color | Black |
| Product color | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Scratch-resistant | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Limits viewing angle | 60° |
| Easy to clean | Yes |
| Light transmission | 85% |
| Screen format | Widescreen |
| Easy to apply | Yes |
| Durable screen protection | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Width | 12.1" (307 mm) |
| Height | 8.35" (212 mm) |
| Width (imperial) | 12.087" |
| Height (imperial) | 8.346" |
| Anti-reflective | No |
Data sheet
Specific References
Reference: W128278244
Brand: 3M
Reference: W128781450
Brand: 3M
Reference: W128163571
Brand: 3M
Reference: MULTISYNC E558
Brand: eSTUFF
Reference: PF12.5W9, PF125W9B, 0A61770, 98044054439, ASF125W9EU, J6E64AA, 6
Brand: eSTUFF
Reference: PF340W2E, PFMDE001
Brand: eSTUFF
Reference: PF236W9B, 99112305
Brand: 3M
Reference: PFNDE015, XPS 15 2-IN-1 9500, XPS 9520, BPNDE003
Brand: eSTUFF
Reference: 626445, 626446, 626448, 626449, 98044062127, 98044065757, AST025
Brand: eSTUFF
Reference: W128820007
Brand: 3M
3M BP140W1E, 14", 16:10, Netbook, Frameless display privacy filter, Anti-glare
check_circle
check_circle