3M BP133W9B, 13.3", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
| Maximum screen size | 13.3" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 6.52 x 11.6" (165.5 x 293.9 mm) |
| Display diagonal (metric) | 132.7" (337 cm) |
| Filter color | Black |
| Product color | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Scratch-resistant | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Limits viewing angle | 60° |
| Easy to clean | Yes |
| Light transmission | 85% |
| Screen format | Widescreen |
| Easy to apply | Yes |
| Durable screen protection | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Width | 11.6" (293.9 mm) |
| Height | 6.52" (165.5 mm) |
| Width (imperial) | 11.571" |
| Height (imperial) | 6.52" |
| Anti-reflective | No |
Data sheet
Specific References
Reference: TF140W1B, 7100261411, THINKPAD T14 G4, THINKPAD T14 G3, BP140W1B
Brand: eSTUFF
Reference: HCNMS002, 98044065765, 7100143040, SURFACE LAPTOP 1_2_3_4_5_6
Brand: eSTUFF
Reference: IPADAIR11_2024
Brand: eSTUFF
Reference: PF13.3W9, PF133W9B, AU649AA, ASF133W9EU, 98044054314, 626458, K6
Brand: eSTUFF
Reference: 7000014516
Brand: 3M
Reference: PFNMS001, D31175, MSPF0056WW, SURFACE BOOK 1_2
Brand: eSTUFF
Reference: PF23.0W9, PF230W9B, 98-0440-5433-0, ASF23W9EU, 626485, D31054, 9
Brand: eSTUFF
3M BP133W9B, 13.3", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
check_circle
check_circle