BP133W9B
  • BP133W9B
BP133W9B - PF133W9B700001451698044054314710
PF133W9B700001451698044054314710
3M
3M BP133W9B, 13.3", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
CHF57.1
Tax included
CHF52.8 Tax excluded
Delivery in 4-5 days
Quantity
In stock
114 Items
Description
3M BP133W9B. Maximum screen size: 13.3". Aspect ratio: 16:9. Suitable for: Laptop, Type: Frameless display privacy filter. Protection features: Scratch resistant, Light transmission: 85%, Limits viewing angle: 60°
Maximum screen size13.3"
Suitable forLaptop
TypeFrameless display privacy filter
Screen size HxW6.52 x 11.6" (165.5 x 293.9 mm)
Display diagonal (metric)132.7" (337 cm)
Filter colorBlack
Product colorBlack
Display filter featuresAnti-glare
Aspect ratio16:9
Scratch-resistantYes
Protection featuresScratch resistant
Limits viewing angle60°
Easy to cleanYes
Light transmission85%
Screen formatWidescreen
Easy to applyYes
Durable screen protection‎Yes
Privacy filtering orientationLandscape
Touchscreen compatibleYes
Easy to removeYes
Blue light filterYes
Width11.6" (293.9 mm)
Height6.52" (165.5 mm)
Width (imperial)11.571"
Height (imperial)6.52"
Anti-reflectiveNo
Product Details
114 Items
New
Data sheet
Type
Frameless display privacy filter
Product color
Black
Width
11.6" (293.9 mm)
Height
6.52" (165.5 mm)
Protection features
Scratch resistant
Maximum screen size
13.3"
Display diagonal (metric)
132.7" (337 cm)
Suitable for
Laptop
Display filter features
Anti-glare
Filter color
Black
Touchscreen compatible
Yes
Limits viewing angle
60°
Screen format
Widescreen
Privacy filtering orientation
Landscape
Light transmission
85%
Easy to remove
Yes
Easy to apply
Blue light filter
Easy to clean
Scratch-resistant
Anti-reflective
No
Screen size HxW
6.52 x 11.6" (165.5 x 293.9 mm)
Durable screen protection‎
Aspect ratio
16:9
Height (imperial)
6.52"
Width (imperial)
11.571"