3M BP133W1E, 13.3", 16:10, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-blue, Anti-glare
| Maximum screen size | 13.3" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 7.72 x 11.6" (196 x 294 mm) |
| Display diagonal (metric) | 132.7" (337 cm) |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Display filter features | Anti-blue, Anti-glare |
| Display types supported | LCD/CRT |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Limits viewing angle | 60° |
| Light transmission | 85% |
| Easy to apply | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Installation type | Adhesive strip |
| Easy to remove | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Width | 11.6" (294 mm) |
| Height | 7.72" (196 mm) |
| Width (imperial) | 11.57" |
| Height (imperial) | 7.7" |
Data sheet
Specific References
Reference: PF24.0W, PF240W1B, 98044054181, ASF24WEU, 626488, D30319, K52794
Brand: eSTUFF
Reference: W128820004
Brand: 3M
Reference: PF13.3W, PF13.3W, ASF133WEU, THINKPAD X13, BP133W1B
Brand: eSTUFF
Reference: HCNMS002, 98044065765, 7100143040, SURFACE LAPTOP 1_2_3_4_5_6
Brand: eSTUFF
Reference: 626445, 626446, 626448, 626449, 98044062127, 98044065757, AST025
Brand: eSTUFF
3M BP133W1E, 13.3", 16:10, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-blue, Anti-glare
check_circle
check_circle